Medarbetare

Försäljning

Rikard Mannerstedt
Key Account Manager Dagligvaruh.
Tel: 076-127 20 63
rikard.mannerstedt@storesupport.se
Nina Bryngeld
Key Account Manager Detaljhandeln
Tel: 073-351 97 07
nina.bryngeld@storesupport.se
Jonathan Arlesten
Key Account Manager Brands
Tel: 076-771 49 46
Jonathan.Arlesten@storesupport.se
Fredrik Schiron
Key Account Manager Brands
Tel: 073-039 90 84
fredrik.schiron@storesupport.se
Hillevi Salerno
Key Account Executive
Logistics

Tel: 076-017 74 53
Hillevi.Salerno@storesupport.se
Golnaz Movaffagh
Account Manager Stockholm
Tel: 073-351 97 26
golnaz.movaffagh@storesupport.se
Jonas Toivoinen
Account Manager Stockholm
Tel: 073-351 97 27
jonas.toivoinen@storesupport.se
Evelina Mentes
Account Manager Göteborg
Tel: 070-693 85 13
evelina.mentes@storesupport.se
Emma Nygren
Account Manager Malmö
Tel: 073-351 97 24
emma.nygren@storesupport.se

Rekrytering & sourcing

Martin Jönsson
Rekryterings- & sourcingchef
Logistics

Tel: 070-483 56 25
martin.jonsson@storesupport.se
Tina Hamberg
Rekryterings- & sourcingkonsult
Retail

Tel: 076-148 06 13
tina.hamberg@storesupport.se
Marion Wågby
Rekryterings- & sourcingkonsult/
Konsultchefsassistent Retail

Tel: 072-213 14 93
marion.wagby@storesupport.se
Alexandra Drakengård
Konsultchef
Retail

Tel: 076-128 86 11
alexandra.drakengard@storesupport.se
Johanna Svensson
Rekryterings- & sourcingkonsult
Retail

Tel: 073-351 97 18
johanna.Svensson@storesupport.se
Stefan Rudberg
Rekryterings- & sourcingkonsult
Retail

Tel: 073-351 82 35
Stefan.Rudberg@storesupport.se
Jenny Hansson
Rekryterings- & sourcingkonsult
Logistics

Tel: 073-344 54 51
jenny.hansson@storesupport.se
Kiia Bergman
Rekryteringsassistent
Retail

Tel: 073-344 56 04
kiia.bergman@storesupport.se
Henrik Korén
Rekryterings- & sourcingteamleader
Logistics syd/väst

Tel: 070-771 67 28
henrik.koren@storesupport.se
Frida Johansson
Rekryteringsassistent
Logistics

frida.johansson@storesupport.se
Erik Jakobsson
Rekryteringsassistent
Logistics

Tel: 076-118 31 55
erik.jakobsson@storesupport.se
Joakim Karlsson
Rekryterings- & sourcingkonsult
Logistics

Tel: 073-351 82 66
joakim.karlsson@storesupport.se
Melanie Toresson
Rekryteringsassistent
Logistics

melanie.toresson@storesupport.se
Julia Sjöbäck
Rekryteringsassistent
Logistics

Tel: 076-127 21 40
julia.sjoback@storesupport.se
Angelique Jussila
Rekryterings- & sourcingkonsult
Logistics
/Teamleader öst/norr

Tel: 073-351 97 11
angelique.jussila@storesupport.se

Brands & Solutions

Robin Thelin
Affärsområdeschef Brands
Tel: 072-969 51 74
robin.thelin@storesupport.se
Nils Bjerkfeldt
Affärsområdeschef Solutions
Tel: 073-351 93 09
nils.bjerkfeldt@storesupport.se
Agneta Olofsson
Concept Manager Brands & Solutions
Tel: 073-351 97 20
agneta.olofsson@storesupport.se
Ulrika Gustafsson
Project Manager
Tel: 073-351 97 10
ulrika.gustafsson@storesupport.se
Jennie Ekström
Driftchef Solutions
Tel: 076-546 49 21
jennie.ekstrom@storesupport.se
Fredrik Ask
Driftchef Solutions
Tel: 073-351 97 15
fredrik.ask@storesupport.se
Kenneth Lundqvist
Driftchef Solutions
Tel: 073-351 97 01
Kenneth.Lundqvist@storesupport.se
Charlotte Hägerklint
Driftchef Brands
Tel: 073-351 97 08
charlotte.hagerklint@storesupport.se
Mikko Saarinen
Konsultchef Brands
Tel: 073-351 93 08
mikko.saarinen@storesupport.se
Klas Ahnberg
Driftchef Brands
Tel: 031-743 82 90
klas.ahnberg@storesupport.se

Logistics

Magnus De Woul
VD Logistics
Tel: 08-448 07 00
magnus.dewoul@storesupport.se
Hillevi Salerno
Key Account Executive
Logistics

Tel: 076-017 74 53
Hillevi.Salerno@storesupport.se
Johan Thuresson
Projektledare
Tel: 072-4542519
johan.thuresson@storesupport.se
Andreas Adamsson
Leveranschef
Tel: 076-127 20 26
andreas.adamsson@storesupport.se
Martin Hagland
Teamleader väst/syd
Tel: 076-127 20 24
martin.hagland@storesupport.se
Mattias Cerdic
Nationell Driftchef
Tel: 076-127 20 27
mattias.cerdic@storesupport.se
Anton Hilmersson
Arbetsledare väst/syd
Tel: 031-743 82 90
anton.hilmersson@storesupport.se
Benjamin Ghebremicael
Nationell Driftchef
Tel: 072-225 84 67
benjamin.ghebremicael@storesupport.se
William Norén
Driftchef öst/norr
Tel: 076-107 20 41
william.noren@storesupport.se
Elin Hagström
Driftchef väst/syd
Tel: 070-293 21 08
elin.hagstrom@storesupport.se
David Sunnemar
Driftchef väst/syd
Tel: 076-127 44 32
david.sunnemar@storesupport.se
Mimmi Slijepcevic
Teamleader syd/väst
Tel: 0733512232
mimmi.slijepcevic@storesupport.se
Amir Abdulla
Driftchef öst/norr
Tel: 076-148 05 96‬
amir.abdulla@storesupport.se
Poya Moin
Arbetsledare Öst/Norr
Tel: 070-770 31 96
poya.moin@storesupport.se
Erik Lennheimer
Driftchefsassistent
Tel: 072-450 62 23
erik.lennheimer@storesupport.se
Amina Kenjar
Driftchefsassistent
amina.kenjar@storesupport.se
Jennifer Jäderqvist
Driftchefsassistent
Logistics

Tel: 076 – 118 29 77
jennifer.jaderqvist@storesupport.se
Adam Alvelind
Driftchef väst/syd
Tel: 073-351 97 23
Adam.Alvelind@storesupport.se
Linnéa Granberg
Skiftledare Väst/Syd
Tel: 08-448 07 00
linnea.granberg@storesupport.se
Adam Askbom
Teamleader väst/syd
Tel: 070-514 35 40
adam.askbom@storesupport.se
Kristoffer Lövgren
Teamleader väst/syd
Tel: 073-351 97 21
kristoffer.lovgren@storesupport.se
Martin Bergebring
Teamleader väst/syd
Tel: 073-351 97 25
Martin.Bergebring@storesupport.se
Daniel Kaikkonen
Teamleader väst/syd
Tel: 076-127 20 23
daniel.kaikkonen@storesupport.se
Johan Martin
Teamleader väst/syd
Tel: 031-743 82 90
Johan.Martin@storesupport.se
Madelene Olsson
Teamleader syd/väst
Tel: 073-351 97 12
madelene.olsson@storesupport.se
Marielle Stålberg
Teamleader syd/väst
Tel: 072-211 30 76
marielle.stålberg@storesupport.se
Rasmus Ahonen
Teamleader öst/norr
Tel: 076-127 20 25
rasmus.ahonen@storesupport.se
Magnus Berglund
Teamleader öst/norr
Tel: 076-127 20 25
magnus.berglund@storesupport.se
Eric Daniff-Persson
Teamleader öst/norr
Tel: 076-127 20 25
eric.daniff.persson@storesupport.se
Robin Hammargren
Teamleader öst/norr
Tel: 076-127 20 25
Robin.Hammargren©@storesupport.se
Josef Kääri
Skiftledare Öst/Norr
Tel: 076-127 20 25
Josef.Kaari@storesupport.se
Felix Hansen
Teamleader öst/norr
Tel: 073-351 95 92
Felix.Hansen@storesupport.se
Anders Roswall
Teamleader öst/norr
Tel: 070-571 11 76
Anders.Roswall@storesupport.se
Angelique Jussila
Rekryterings- & sourcingkonsult
Logistics
/Teamleader öst/norr

Tel: 073-351 97 11
angelique.jussila@storesupport.se
Albin Sjöhed
Teamleader öst/norr
Tel: 073-351 97 11
albin.sjohed@storesupport.se
Erik Johansson
Teamleader öst/norr
Tel: 073-351 97 11
erik.johansson@storesupport.se
Julia Ihrsén
Teamleader öst/norr
Tel: 073-351 97 11
Julia.Ihrsen@storesupport.se

Retail

Lisa Schuman
Affärsområdeschef Retail
Tel: 073-331 58 68
lisa.schuman@storesupport.se
Patrik Zebühr
Regionchef Stockholm
Tel: 073-351 97 28
patrik.zebuhr@storesupport.se
Gunilla Hägerklint
Regionchef Malmö
Tel: 073-351 97 04
gunilla.hagerklint@storesupport.se
Gabriella Söderberg
Konsultchef Stockholm
Tel: 073-351 97 29
gabriella.soderberg@storesupport.se
Åsa Wilhelmsson
Konsultchef Stockholm
Tel: 073-351 97 17
asa.wilhelmsson@storesupport.se
Jerry Stribrant
Konsultchef Stockholm
Tel: 076-127 20 22
jerry.stribrant@storesupport.se
Melodi Haghiri
Konsultchef Stockholm
Tel: 076-127 20 21
Melodi.Haghiri@storesupport.se
Ann-Charlotte
Eriksson Kvant

Konsultchef Malmö
Tel: 073-351 97 19
ann-charlotte.eriksson@storesupport.se
Malin Jeppsson
Konsultchef Malmö
Tel: 073-351 97 09
malin.jeppsson@storesupport.se
Mattias Danefors
Konsultchef Malmö
Tel: 073-351 82 70
Mattias.Danefors@storesupport.se
Emelie Hård
Konsultchef Göteborg
Tel: 073-351 97 14
emelie.hard@storesupport.se
Therese Magass
Konsultchef Göteborg
Tel: 073-351 82 69
Therese.Magass@storesupport.se
Maria Leak
Konsultchef Göteborg
Tel: 076-127 20 20
maria.leak@storesupport.se
Maximilian Salomon
Konsultchef Göteborg
Tel: 0703-85 69 96
maximilian.salomon@storesupport.se
Marion Wågby
Rekryterings- & sourcingkonsult/
Konsultchefsassistent Retail

Tel: 072-213 14 93
marion.wagby@storesupport.se

Övriga

Peter Erikson
VD/koncernchef
Tel: 08-448 07 00
peter.erikson@storesupport.se
Christopher Di Fusco
Ekonomichef
Tel: 08-448 07 00
christopher.difusco@storesupport.se
Cecilia Nyhlén Lihammar
Administrativ chef
Tel: 08-448 07 00
cecilia.lihammar@storesupport.se
Linda Lindberg
Marknadsavdelningen
Tel: 070-37 97 481
linda.lindberg@storesupport.se
Maria Söderberg
Löner/Fakturor
Tel: 08-448 07 00
maria.soderberg@storesupport.se
Anna Berntsen
Löner/fakturor
Tel: 08-448 07 00
anna.berntsen@storesupport.se

Bemanningsjour

Kajsa Braggé
Konsultchefsassistent
Tel: 08-448 07 00
bokapersonal@storesupport.se
Jonathan Therstol
Konsultchefsassistent
Tel: 08-448 07 00
bokapersonal@storesupport.se
Kalle Pettersson
Konsultchefsassistent
Tel: 08-448 07 00
kalle.pettersson@storesupport.se
Emilia Nyman
Konsultchefsassistent
Tel: 08-448 07 00
emilia.nyman@storesupport.se
Emma Stjärnebo
Konsultchefsassistent -föräldrarledig
Tel: 08-448 07 00
bokapersonal@storesupport.se
« Tillbaka

Storesupport i siffror

Artiklar

#Nyheter

Dagligvarugalans pris för Årets butik

Vilka är finalisterna till Dagligvarugalans pris för Årets butik, och vad har tagit dem till finalplats? Vi har intervjuat de tre finalistbutikerna.. Läs vidare »

#Nyheter

Storesupport uppmärksammas i Affärsvärldens HR-blad

Vår VD Peter Erikson har blivit intervjuad och berättat om Storesupport och vårt dagliga arbete i en bilaga i Affärsvärlden, HR bladet... Läs vidare »

#Trendrapporter

Lyft nya högtider till nya höjder

Alla älskar fest! Högtider innebär alltid koncentrerad konsumtion och att mer pengar spenderas vid speciella toppar i stället för jämnt under året... Läs vidare »




Vår policy för e-postadresser »

Några av våra uppdragsgivare