Koncernledning och advisory board

Koncernledning

Peter Erikson
VD/koncernchef
Tel: 08-448 07 00
peter.erikson@storesupport.se
Christopher DiFusco
Ekonomichef
Tel: 08-448 07 00
christopher.difusco@storesupport.se
Cecilia Nyhlén Lihammar
Administrativ chef
Tel: 08-448 07 00
cecilia.lihammar@storesupport.se
Lisa Schuman
Affärsområdeschef Retail
Tel: 073-331 58 68
lisa.schuman@storesupport.se
Magnus De Woul
VD Logistics
Tel: 08-448 07 00
magnus.dewoul@storesupport.se
Nils Bjerkfeldt
Affärsområdeschef Solutions
Tel: 073-351 93 09
nils.bjerkfeldt@storesupport.se
Robin Thelin
Affärsområdeschef Brands
Tel: 072-969 51 74
robin.thelin@storesupport.se
Josefin Holmqvist
Marknadsansvarig
Tel: 076-049 82 62
josefin.holmqvist@storesupport.se

Advisory Board

Göran Schiller
Styrelseordförande

Tidigare styrelseuppdrag:
– Manpower AB

Tidigare erfarenhet:
– VD Manpower Business Solutions
– Seniorkonsult European Advisory Group AB
– Konsult inom försäljning, outsourcing, tillväxtledarskap, Change Management och coaching.

Susanne Rosberg
Styrelseledamot

Tidigare styrelseuppdrag:
– Göteborgs Posten
– Lindex AB
– CCS AB
– Granngården AB
– Fujifilm Sverige AB
– Åhléns Far East

Tidigare erfarenhet:
– Affärsområdeschef Åhléns
– VD Joy Shop AB

Cecilia Nyhlén Lihammar
Administrativ chef
Tel: 08-448 07 00
cecilia.lihammar@storesupport.se
Per Wittberg
Styrelseledamot
Christer Lihammar
Ägare

Marknad & press

Josefin Holmqvist
Marknadsansvarig
Tel: 076-049 82 62
josefin.holmqvist@storesupport.se
Linda Lindberg
Marknadsassistent
Tel: 070-37 97 481
linda.lindberg@storesupport.se
« Tillbaka

Storesupport i siffror

Artiklar

#Nyheter

Grattis Hans Wadman Kaaling – Årets Retailkonsult 2018!

Storesupport har den stora äran att tilldela utmärkelsen Årets Retailkonsult 2018 till Hans Wadman Kaaling.   Stort grattis Hans, hur känns det?  –.. Läs vidare »

#Nyheter

Konkurrens i handeln ökar efterfrågan på Storesupports tjänster

E-handeln har gjort konkurrensen i dagligvaruhandeln stenhård och begrepp som butiksdöden syns allt oftare. Det leder samtidigt till att efterfrågan på Storesupports.. Läs vidare »

#Trendrapporter

Ensam är inte stark – partnerskap ger riktning och kraft

Detaljhandeln står under stenhård press från konsumenterna och digitaliseringen har förflyttat kundens måttstock till en ny nivå. Få aktörer klarar av att.. Läs vidare »




Vår policy för e-postadresser »

Några av våra uppdragsgivare