Ledningsgrupp och advisory board

Ledningsgrupp

Peter Erikson
Koncernchef
peter.erikson@storesupport.se
Magnus de Woul
VD, Storesupport Lager & Logistik
magnus.dewoul@storesupport.se
Anna Wolthon
Sourcing - och rekryteringschef
anna.wolthon@storesupport.se
Cecilia Lihammar
Administrativ chef
cecilia.lihammar@storesupport.se
Gunilla Hägerklint
Regionchef Malmö
gunilla.hagerklint@storesupport.se
Lisa Schuman
Regionschef Stockholm
lisa.schuman@storesupport.se
Åsa Dahl
Regionchef Göteborg
asa.dahl@storesupport.se
Christopher Difusco
Ekonomichef
christopher.difusco@storesupport.se
Amelie Jensen
Marknadsansvarig
amelie.jensen@storesupport.se
Eric Ljudén
Försäljningschef
eric.ljuden@storesupport.se

Advisory Board

Göran Schiller
Styrelseordförande

Tidigare styrelseuppdrag:
– Manpower AB

Tidigare erfarenhet:
– VD Manpower Business Solutions
– Seniorkonsult European Advisory Group AB
– Konsult inom försäljning, outsourcing, tillväxtledarskap, Change Management och coaching.

Susanne Rosberg
Styrelseledamot

Tidigare styrelseuppdrag:
– Göteborgs Posten
– Lindex AB
– CCS AB
– Granngården AB
– Fujifilm Sverige AB
– Åhléns Far East

Tidigare erfarenhet:
– Affärsområdeschef Åhléns
– VD Joy Shop AB

Cecilia Lihammar
Styrelseledamot
Per Wittberg
Styrelseledamot
Christer Lihammar
Ägare

Marknad & press

Amelie Jensen
Marknadsansvarig
amelie.jensen@storesupport.se
« Tillbaka

Storesupport i siffror

Aktuellt på Storesupport

Större kommuner driver tillväxten inom handeln – men hur länge? #Trendrapporter

Större kommuner driver tillväxten inom handeln – men hur länge?

Fysisk svensk detaljhandel har under den senaste tioårsperioden växt från 484 miljarder kronor år 2006 till 655 miljarder år 2016. Detta innebär.. Läs vidare »

#Nyheter
21 juli, 2017

På Storesupport rekryterar vi de bästa medarbetarna för retailbranschen utifrån kompetens, engagemang och lämplighet. Oberoende av bakgrund. Dzelal är ett sådant exempel. Innan.. Läs vidare »

#Nyheter
21 juni, 2017

Agneta Olofsson är Storesupports exponeringsstjärna. Med sina 20 år av kreativ försäljning inom detaljhandeln kan hon allt inom kundvarv, exponeringar, visual merchandise,.. Läs vidare »

#Nyheter
14 juni, 2017

Under våren har jag varit på flera möten och seminarier där vi inom handeln talar mycket om digitalisering och hur stor andel.. Läs vidare »

Några av våra uppdragsgivare