Ledningsgrupp och advisory board

Ledningsgrupp

Peter Erikson
Koncernchef
peter.erikson@storesupport.se
Magnus de Woul
VD, Storesupport Lager & Logistik
magnus.dewoul@storesupport.se
Anna Wolthon
Sourcing - och rekryteringschef
anna.wolthon@storesupport.se
Cecilia Lihammar
Administrativ chef
cecilia.lihammar@storesupport.se
Gunilla Hägerklint
Regionchef Malmö
gunilla.hagerklint@storesupport.se
Lisa Schuman
Regionschef Stockholm
lisa.schuman@storesupport.se
Åsa Dahl
Regionchef Göteborg
asa.dahl@storesupport.se
Christopher Difusco
Ekonomichef
christopher.difusco@storesupport.se
Amelie Jensen
Marknadsansvarig
amelie.jensen@storesupport.se
Eric Ljudén
Försäljningschef
eric.ljuden@storesupport.se

Advisory Board

Göran Schiller
Styrelseordförande

Tidigare styrelseuppdrag:
– Manpower AB

Tidigare erfarenhet:
– VD Manpower Business Solutions
– Seniorkonsult European Advisory Group AB
– Konsult inom försäljning, outsourcing, tillväxtledarskap, Change Management och coaching.

Susanne Rosberg
Styrelseledamot

Tidigare styrelseuppdrag:
– Göteborgs Posten
– Lindex AB
– CCS AB
– Granngården AB
– Fujifilm Sverige AB
– Åhléns Far East

Tidigare erfarenhet:
– Affärsområdeschef Åhléns
– VD Joy Shop AB

Cecilia Lihammar
Styrelseledamot
Per Wittberg
Styrelseledamot
Christer Lihammar
Ägare

Marknad & press

Amelie Jensen
Marknadsansvarig
amelie.jensen@storesupport.se
« Tillbaka

Storesupport i siffror

Aktuellt på Storesupport

Mine, yours, ours!

Mine, yours, ours!

Nyligen presenterade HUI Research, tillsammans med Tieto, en rapport om den framväxande delningsekonomin. Detaljhandeln är inne i den mest omvälvande fasen i.. Läs vidare »

21 juni, 2017

Agneta Olofsson är Storesupports exponeringsstjärna. Med sina 20 år av kreativ försäljning inom detaljhandeln kan hon allt inom kundvarv, exponeringar, visual merchandise,.. Läs vidare »

14 juni, 2017

Under våren har jag varit på flera möten och seminarier där vi inom handeln talar mycket om digitalisering och hur stor andel.. Läs vidare »

18 maj, 2017

Vi bad killarna i JLC (facebookfenomenen Jonas Fagerström, Lucas Simonsson & Carl Déman som vann Big Buzz 2016) att arbeta en dag.. Läs vidare »

Några av våra uppdragsgivare