Ledningsgrupp och advisory board

Ledningsteam

Peter Erikson
Koncernchef
peter.erikson@storesupport.se
Christopher Difusco
Ekonomichef
christopher.difusco@storesupport.se
Amelie Jensen
Marknadsansvarig
amelie.jensen@storesupport.se
Cecilia Lihammar
Administrativ chef
cecilia.lihammar@storesupport.se
Eric Ljudén
Affärschef Brands
eric.ljuden@storesupport.se
Lisa Schuman
Regionschef Stockholm, Verksamhetsansvarig Retail
lisa.schuman@storesupport.se
Gunilla Hägerklint
Regionchef Malmö
gunilla.hagerklint@storesupport.se
Åsa Dahl
Regionchef Göteborg
asa.dahl@storesupport.se
Magnus de Woul
VD, Storesupport Lager & Logistik
magnus.dewoul@storesupport.se
Andreas Adamsson
Leveranschef Lager & Logistik
andreas.adamsson@storesupport.se
Martin Jönsson
Rekryteringschef Lager & Logistik
martin.jonsson@storesupport.se

Advisory Board

Göran Schiller
Styrelseordförande

Tidigare styrelseuppdrag:
– Manpower AB

Tidigare erfarenhet:
– VD Manpower Business Solutions
– Seniorkonsult European Advisory Group AB
– Konsult inom försäljning, outsourcing, tillväxtledarskap, Change Management och coaching.

Susanne Rosberg
Styrelseledamot

Tidigare styrelseuppdrag:
– Göteborgs Posten
– Lindex AB
– CCS AB
– Granngården AB
– Fujifilm Sverige AB
– Åhléns Far East

Tidigare erfarenhet:
– Affärsområdeschef Åhléns
– VD Joy Shop AB

Cecilia Lihammar
Styrelseledamot
Per Wittberg
Styrelseledamot
Christer Lihammar
Ägare

Marknad & press

Amelie Jensen
Marknadsansvarig
amelie.jensen@storesupport.se
« Tillbaka

Storesupport i siffror

Aktuellt på Storesupport

Inga fler Kinapaket? #Trendrapporter

Inga fler Kinapaket?

Digitaliseringen har på kort tid gjort detaljhandelns spelplan både global och politisk. Idag är det lika lätt för konsumenter att klicka hem.. Läs vidare »

#Nyheter
22 mars, 2018

Storesupport är en stolt sponsor av priset för Årets butik på Daglivarugalan i år igen, som ansetts av många som det mest.. Läs vidare »

#Nyheter
2 november, 2017

Vår egen concept manager Agneta diskuterar handelns framtid och affärsutveckling tillsammans med forskaren Jens Nordfält i Markets nya podd. Deras samtal om.. Läs vidare »

#Nyheter
1 november, 2017

Carlsberg är tredje största bryggeriet i världen och arbetar nu med Storesupports tjänster inom plock och merchandise allt för att frigöra &.. Läs vidare »

Några av våra uppdragsgivare