Ledningsgrupp och advisory board

Ledningsteam

Peter Erikson
Koncernchef
peter.erikson@storesupport.se
Christopher Difusco
Ekonomichef
christopher.difusco@storesupport.se
Amelie Jensen Öster
Marknadschef
amelie.jensen@storesupport.se
Cecilia Lihammar
Administrativ chef
cecilia.lihammar@storesupport.se
Lisa Schuman
Regionschef Stockholm, Verksamhetsansvarig Retail
lisa.schuman@storesupport.se
Gunilla Hägerklint
Regionchef Malmö
gunilla.hagerklint@storesupport.se
Åsa Dahl
Regionchef Göteborg
asa.dahl@storesupport.se
Magnus de Woul
VD, Storesupport Lager & Logistik
magnus.dewoul@storesupport.se
Andreas Adamsson
Leveranschef Lager & Logistik
andreas.adamsson@storesupport.se
Martin Jönsson
Rekryteringschef Lager & Logistik
martin.jonsson@storesupport.se

Advisory Board

Göran Schiller
Styrelseordförande

Tidigare styrelseuppdrag:
– Manpower AB

Tidigare erfarenhet:
– VD Manpower Business Solutions
– Seniorkonsult European Advisory Group AB
– Konsult inom försäljning, outsourcing, tillväxtledarskap, Change Management och coaching.

Susanne Rosberg
Styrelseledamot

Tidigare styrelseuppdrag:
– Göteborgs Posten
– Lindex AB
– CCS AB
– Granngården AB
– Fujifilm Sverige AB
– Åhléns Far East

Tidigare erfarenhet:
– Affärsområdeschef Åhléns
– VD Joy Shop AB

Cecilia Lihammar
Styrelseledamot
Per Wittberg
Styrelseledamot
Christer Lihammar
Ägare

Marknad & press

Amelie Jensen
Marknadsansvarig
amelie.jensen@storesupport.se
« Tillbaka

Storesupport i siffror

Artiklar

#Nyheter

Ny bok om en tuff bransch

Fram till i början av 1990-talet var bemanningsbranschen omgärdad av hårda politiska regleringar. Det motstånd som branschen genom åren upplevt och blivit.. Läs vidare »

#Nyheter

Stolt sponsor av priset för Årets butik på Dagligvarugalan

Storesupport är en stolt sponsor av priset för Årets butik på Dagligvarugalan i år igen, som ansetts av många som det mest.. Läs vidare »

#Trendrapporter

Butiken som bästa marknadsföring

Under en lång tid har butikens främsta syfte varit att locka till sig konsumenter som köper varor i butiken. Från att ha.. Läs vidare »




Vår policy för e-postadresser »

Några av våra uppdragsgivare